Systemy nawadniające odgrywają ważną rolę w utrzymaniu trawników i ogrodów

Poniektórzy zlecają fachowcom roślinności

Systemy nawadniające zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Kolejni właściciele ogródków, rozległych posesji, wspaniałych rezydencji przekonują się, że warto zainwestować w systemy nawadniające, odpowiednie narzędzia ogrodnicze. Niektórzy zlecają też fachowcom od zieleni zakładanie trawników, ponieważ to gwarantuje, że taki „dywanik” długo będzie cieszył oczy domowników, lokatorów i wszystkich odwiedzających dane miejsce.

Naprawdę skomplikowane, kiedy

Firmy i pojedyncze osoby inwestują w systemy nawadniające, ponieważ zdają sobie sprawę, że aby mieć piękny ogród, trawnik cały czas, trzeba podlewać krzewy, drzewa, rośliny. Jest to szczególnie trudne, gdy na głowie ma się wiele innych obowiązków i nie zawsze dysponuje się czasem.

Poza tym ogrody wymagają podlewania o stałej porze. Jest to istotne zwłaszcza latem, gdy wysoka temperatura i wilgotność nie pozwalają podlewać zieleni w dzień czy popołudniami, a jedynie wczesnym rankiem albo wieczorem, po zachodzie słońca.

Systematyczne jednakowo przystoi nawadniać

Rola dostarczania wody staje się w dalszym ciągu większa w sytuacji trawników ułożonych na ubogim podłożu, które nie może magazynować wody albo poziom wód gruntowych jest tam niski. Systematyczne i jednakowo przystoi podlewać również murawy o skromnej powierzchni oraz dodatkowo takie sąsiadujące z drogami, murami - to właśnie one wyeksponowane są na wysychanie podczas suszy albo braku opadów.

Naówczas trawy żółkną

Wydawać by się mogło, że do takie sytuacji dochodzi głównie latem, ale wiosną i jesienią też zdarzają się susze czy wiele dni bez opadów. Wówczas trawniki żółkną. Można temu zaradzić, montując systemy nawadniające.

Published by